Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 17, 2020 in Remonty i budowa |

Podnośnik koszowy w pigułce

Czym jest podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy to po prostu urządzenie dźwignicowe z koszem lub platformą zamontowanym na końcu ramienia. Zaliczane są do ruchomych podestów przejezdnych. Podnośnik koszowe są dedykowane do wszelkich prac i projektów, które wykonywane są na wysokości i wymagają przy tym stabilnej podpory z wysoką precyzją ruchów. Sprawdzają się przede wszystkim w sadownictwie, przy pracach budowlanych, montażowych, a także znajduje zastosowanie przy pracy straży pożarnej.

Rodzaje podnośników koszowych

Decydując się na wynajem podnośnika koszowego warto sprawdzić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim na rybku dostępnych jest kilka rodzajów podnośników koszowych, które różnią się szczegółami w zależności od rodzaju pracy do których będą przeznaczone. Możemy wyszczególnić np.
– podnośniki nożycowe
– podnośniki teleskopowe
– podnośniki przegubowe
– podnośniki specjalistyczne, czyli takie, które wykorzystuje się np. w straży pożarnej.
Innym kryterium na który często się zwraca uwagę jest także typ zasilania podnośniki, czyli: podnośniki koszowe spalinowe i podnośniki koszowe elektryczne.

Zalety podnośnika koszowego

Jedną z najważniejszych zalet, jeżeli chodzi o podnośnik koszowy samochodowy jest to, że są one bardzo uniwersalne. Możemy wynająć maszynę o najbardziej optymalnych i dopasowanych do naszych konkretnych potrzeb parametrach. Niemal każda firma oferująca maszyny dźwignicowe posiadają w swej ofercie najróżniejsze podnośniki o zróżnicowanej specyfikacji technicznej.
Podnośniki koszowe charakteryzują się też wysoką mobilnością i stabilnością. Warto podkreślić, że świetnie sprawdzają się w pracy w najróżniejszych warunkach. Urządzenia te mają w swoim standardzie również zapewnioną gwarancję bezpieczeństwa. Wiele firm oferujących wynajem podnośników koszowych oprócz samego urządzenia zapewnia także usługi wykwalifikowanego operatora, który będzie odpowiedzialny za fachową i prawidłową obsługę podnośnika na najwyższym poziomie.