Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 26, 2018 in Remonty i budowa |

Okno dachowe w istniejącym dachu. Stary dach, nowe okna. Wasiak okna dachowe

Jeśli po latach eksploatacji domu, nastąpi moment na rozbudowę, warto wziąć pod uwagę metraż pod dachem i dostosować go do naszych potrzeb. Nie ma potrzeby wymiany dachu, jeśli jest w dobrym stanie, koniecznie jednak trzeba doświetlić strych za pomocą okien dachowych.

okno dachowe w istniejącym dachu

Jeśli obelkowanie strychu jest widoczne to dobra wiadomość, na oko widać w jaki sposób zamontować okno. Jeśli strych jest zabudowany, otynkowany, uszczelniony i tak dalej, jest potrzeba rozebrania części wewnętrznej w miejscu instalacji okien. Trzeba ocenić stan krokwi i zdjąć warstwę izolacji, folii, tynku i łat. Zostawiamy otwór odpowiedni do wielkości okna
Instalowanie okno dachowe w istniejącym dachu jest uwarunkowane szerokością rozłożenia krokwi, możemy bowiem zainstalować okno między krokwiami lub na łatach. W przypadku, gdy krokwie trzeba przyciąć, montujemy tzw. wymiany.

Wasiak okna dachowe

Wygląda to jak dodatkowa krokiew z podparciem.
Dalsza instalacja okna wygląda już standardowo. Firma Wasiak okna dachowe profesjonalnie wykona montaż okna dachowego różnego rodzaju i na różnych rodzajach dachach.
Naprawdę dla profesjonalnej firmy nie ma znaczenia, czy dach jest w trakcie budowy, czy zalega latami.