Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 4, 2018 in Remonty i budowa |

Jak szybko i skutecznie ocieplić poddasze? Badanie szczelności powietrznej budynku, docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania

Temat oszczędności na ogrzewaniu i ograniczenie emisji smogu to jeden z głównych wątków w okresie zimowym. Aby oszczędzać zimą trzeba podjąć niezbędne kroki o wiele wcześniej. Wysokie koszty ogrzewania w dużej mierze są spowodowane stratami ciepła. Co ciekawe nawet dobrze zaizolowane budynki borykają się z ucieczką ciepła. Jak wykazują powszechnie stosowane badanie szczelności budynku około 15% ciepła ucieka ściany i okna, natomiast największym problemem jest wentylacja grawitacyjna i dachy.

 

Badanie szczelności powietrznej pokazuje, że dobre ocieplenie strychu i stropów jest kwestia kluczową dla ograniczenia wydatków na ogrzewanie. Poza tradycyjnym dopielaniem poddaszy wełną mineralną, szybką i skuteczną metoda izolacji jest docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania. Jeśli jesteśmy na etapie planowania tego typu inwestycji warto zasięgnąć informacji o tej metodzie, którą można wykonywać w każdych warunkach atmosferycznych. Rozdrobniona wełna jest wdmuchiwana przez system elastycznych węży, co powoduje łatwy i czysty montaż. Wdmuchiwana wełna jest znacznie lepszą izolacją niż tradycyjnie układana.