Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2018 in Remonty i budowa |

Nieszczelne okna dachowe – Nie daj się zalać. Jak ocieplić okna dachowe?

Największym kłopotem są źle założone lub nieszczelne okna dachowe. Jeśli zakładał je fachowiec możemy zgłosić reklamację, czy jednak chcemy znosić nic nie dające poprawki, lub co gorsza, chodzić po sądach? Nie.

nieszczelne okna dachowe

Z ostrożnością podchodźcie do firm zakładających okna dachowe. Patrzcie jak przebiega montaż i dokształćcie się, by wiedzieć jak prawidłowo powinno przebiegać montowanie okien. Wystarczy obejrzeć kilka filmów w internecie i patrzeć fachowcowi na ręce. Jeśli zauważy, że wiecie jak ocieplić okna dachowe i od razu wykryjecie nieszczelne okna dachowe, będzie bardziej przykładał się do pracy.

Jak ocieplić okna dachowe?

Trzeba zwrócić uwagę, czy okno zostało prawidłowo wypoziomowane i wyregulowane. Przy tej czynności warto spędzić dłuższy okres czasu, żeby zrobić to dokładnie. Nie należy zapomnieć o instalacji rynienki nad oknem i dokładnym połączeniu jej z pokryciem dachowym. Zwrócić trzeba jeszcze uwagę, czy folia zabezpieczająca dach została przymocowana do okna. Jeśli tylko zostanie przycięta po bokach, może dostać się pod nią woda.
Następnie należy dokładnie obłożyć okno wełną i nałożyć kołnierz odpowiedni do rodzaju pokrycia dachowego. To ważne, żeby kołnierz dobrze wpasować w pokrycie, nic nie może odstawać.
Nie należy zapomnieć o dokładnym uzupełnieniu pokrycia dachowego na koniec.