Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 3, 2021 in Remonty i budowa |

Remonty podłóg z betonu: nowoczesne wykończenia i barwne efekty

Remonty podłóg z betonu: Nowoczesne wykończenia i barwne efekty

Betonowe podłogi to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Może ono stanowić zarówno element surowy, industrialny, jak i bardzo elegancki i nowoczesny. Jednak, by podłoga z betonu prezentowała się w sposób zachwycający, wymaga ona odpowiedniego wykończenia.

  1. Beton polerowany

Beton polerowany to jedna z najchętniej wybieranych form wykończenia podłóg z betonu. Polega on na usunięciu powierzchniowych warstw betonu w celu uzyskania gładkiej powierzchni i wyrównania koloru. Następnie dokładnie się ją poleruje, aż uzyska połysk. Taki remont podłogi z betonu pozwala na uzyskanie efektu lustrzanego. Dodatkowo, im bardziej dokładnie i starannie się ją poleruje, tym powierzchnia staje się bardziej odporna na zarysowania i zabrudzenia.

  1. Beton dekoracyjny

Beton dekoracyjny to forma wykończenia podłóg, która pozwala uzyskać różne tekstury i kolory betonu. Można w ten sposób otrzymać np. imitację drewna, kafli czy kamienia. Wykończenie betonowe pozwala uzyskać ciekawy efekt wizualny oraz może być stosowane w różnych stylach wnętrzarskich. Beton dekoracyjny jest łatwy w utrzymaniu i bardzo trwały.

  1. Epoksydowe wykończenie

Betonowe podłogi można również pokryć epoksydem. To rozwiązanie daje duże możliwości wyboru kolorów i kształtów, dzięki czemu można stworzyć niesamowity efekt dekoracyjny. Epoksydowe wykończenie podłóg betonowych jest bardzo trwałe i odporne na zarysowania. Dodatkowo jest łatwe w utrzymaniu, a stosowanie takiego wykończenia podłogi eliminuje konieczność regularnego szorowania i polerowania.

  1. Stencil Art i betonowy nadruk

Wykończenia betonowe mogą mieć aucharakter sztuki. Stencil Art to technika, w której na betonowej powierzchni nanosi się specjalne szablony, które pozwala uzyskać różne wzory i motywy. Daje to ciekawy efekt wizualny i jest idealne zastosowanie dla osób ceniących sobie oryginalny styl. Betonowy nadruk to technika, która pozwala uzyskać bardzo interesujący wizualnie efekt zdjęcia czy grafiki, atom z belką betonową tła.

  1. Podsumowanie

Wykończenie podłóg z betonu to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i bardzo eleganckie. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu, np. betonowi polerowanemu, betonowemu dekoracyjnemu czy epoksydowemu można uzyskać piękny efekt wizualny. Dodatkowo, wykorzystanie technik takich jak Stencil Art czy betonowy nadruk, pozwala uzyskać wprost artystyczny charakter betonowej podłogi.