Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 19, 2020 in Remonty i budowa |

Co można zrobić z odpadami po remoncie?

Kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego, czeka Cię przeprowadzanie gruntownego remontu. Co wiąże się z kuciem kafelek, zrywaniem podłóg, wymianą drzwi, często też potrzebne jest skucie tynków. Tego typu działania powoduje powstanie dużej ilości gruzu oraz odpadów budowlanych. Zastanawiasz się, w jaki sposób uporać się z tego typu odpadami. Przedstawiamy kilka wskazówek, co możemy w takim przypadku zrobić. Według przepisów prawa tego typu opadów nie można wyrzucić do śmietnika, ponieważ można otrzymać mandat.
Każda gmina posiada swój plan radzenie sobie z opadami komunalnymi. W pewnych gminach raz lub kilka razy w roku bezpłatne można przekazać odpady budowlane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Możemy sami zorganizować wywóz gruzu Kraków do odpowiedniego miejsca zbioru takich odpadów. Możemy zamówić kontenery na gruz lub bigbag. Na rynku istnieją firmy, który zajmują się wywozem gruzu na składowisko lub firmy, które zajmują się obiorem gruzu oraz jego recyklingiem. Zamawiając kontenery na gruz Kraków, możemy pomieścić w nich nawet kilka ton odpadów budowlanych. Decydując się wywóz gruzu Kraków, cena za taką usługę zależy od tego, na jaki czas chcemy wyposażyć taki kontener. Taki kontener należy zamówić co najmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem przed zaplanowanym remontem.

Ogłoszenia lokalne

Na portalach ogłoszeniowych możemy umieścić ogłoszenia, że mamy na oddanie lub sprzedaż gruz, lub odpady budowlane. Wiele firm budowlanych, wykorzystuje taki materiał do wylewek betonowych, jako podkład pod kostkę brukową. Wiele firm zajmujących się zakładaniem ogrodowych przyjmuje gruz, resztki gruzu. Jest to dobry materiał do stworzenia pięknego ogrodu niewielkim kosztem. Takiego typu działania pozwalają na recykling gruzu. Przetwarzany gruz zostaje kruszony, sortowany.

Ponowne wykorzystanie odpadów budowlanych

Po recyklingu gruz może być wykorzystywany jako kruszywo drogowe. Odpady tworzyw sztucznych powstałe podczas remontu, również mogą ponownie, zostać wykorzystane w budownictwie. Poprzez odpowiednią selekcję odpadów remontowych można elementy z tworzyw sztucznych ponownie wykorzystać. Zawarty w plastiku polichlorek winylu wykorzystywany jest do produkcji okien, rur, kabli, paneli podłogowych. Obróbka tworzyw sztucznych tzw. granulacja pozwala na ponownie wykorzystanie ok. 30% pierwotnego materiału sztucznego. W obecnych czasach coraz więcej nie produkowane śmieci, dlatego warto zadbać o racjonalne zarządzenie odpadami komunalnymi. Stanowią one liczną grupę odpadów produkowanych przez gospodarstwa domowe.