Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 3, 2020 in Remonty i budowa |

Łóżko do małego pokoju: praktyczne i oszczędne rozwiązania dla ograniczonej przestrzeni sypialni

Marzą Ci się piękne i przestronne sypialnie, ale Twoje mieszkanie ma tylko kilka metrów kwadratowych? Zastanawiasz się, jak zmieścić do niej łóżko, meble i niezbędne akcesoria? Dobra wiadomość – istnieją sposoby na to, aby wykorzystać każdy centymetr sypialni. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj praktyczne i oszczędne rozwiązania dla ograniczonej przestrzeni sypialni.

1 Wymiary łóżka w małym pokoju

Przed wyborem odpowiedniego łóżka należy dokładnie zmierzyć wymiary pokoju. Jeśli sypialnia jest niewielka, warto zainwestować w łóżko o niskiej ramie – takie łóżko nie będzie zajmowało zbyt dużo miejsca wizualnego, jednocześnie umożliwi Ci swobodny ruch wokół niego. Innym rozwiązaniem są łóżka piętrowe. Dzięki nim możesz zaoszczędzić przestrzeń na podłodze i stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania.

2 Skorzystaj z magazynów pod łóżkiem

Jeśli sypialnia jest bardzo mała, zastanów się nad wyborem łóżka z pojemnikiem na pościel lub magazynem na przedmioty. W ten sposób wykorzystasz przestrzeń pomiędzy podłogą a ramą łóżka. Możesz w ten sposób schować pościel, koc, poduszki, a nawet ubrania lub książki.

3 Wykorzystaj przestrzeń za łóżkiem

Jeśli nie masz miejsca na dodatkową szafę lub komodę, postaw meble za łóżkiem. Możesz wykorzystać regał z półkami lub konsolę z szufladami. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce na innych meblach i dodatkowo umożliwisz sobie łatwy dostęp do ulubionych książek czy kosmetyków.

4 Przeznacz kawałek ściany na szafkę nocną

Jeśli Twój pokój nie ma miejsca na dodatkową szafę, a chcesz, aby najpotrzebniejsze przedmioty były blisko Ciebie, postaw na szafkę nocną. Dobra propozycją dla małych pomieszczeń jest szafka nocna z jedną szufladą, którą można wykorzystać na przechowywanie książki czy okularów, oraz półeczką na lampkę i budzik.

5 Oświetlenie w małym pokoju

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest oświetlenie. W małych sypialniach warto zwrócić uwagę na wielofunkcyjne oświetlenie – czyli takie, które będzie pełniło rolę lampki nocnej poziomie łóżka oraz oświetlenia ogólnego. Możesz postawić na lampki ścienna lub biurkową, które nie będą zajmować zbyt wiele miejsca.

Podsumowując, wybierając łóżko do małego pokoju, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, należy dokładnie zmierzyć wymiary pokoju i dopasować do niego odpowiednie łóżko. Warto również zainwestować w łóżko z pojemnikiem na pościel lub magazynem na przedmioty. Jeśli nie masz miejsca na szafę, postaw na regał lub konsolę z szufladami. Warto również pamiętać o oszczędnym i wielofunkcyjnym oświetleniu. Dzięki tym poradom, zyskasz dodatkową przestrzeń i uczynisz małą sypialnię komfortową i funkcjonalną.