Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2018 in Remonty i budowa |

Jak obrobić okna dachowe na zewnątrz? Prace wykończeniowe przy oknach dachowych. Okna dachowe obróbka

Nie ma gorszej fuszerki od, byle jak obrobionych okien. Psuje to efekt pracy fachowca i powoduje niezadowolenie klienta. Warto więc starannie podejść do tego zadania.
Okna dachowe obróbka jest nierozłącznym etapem montażu i wygląda podobnie przy większości rozwiązań. Najważniejsza jest izolacja i uszczelnienie wokół okna. Firmy posiadają odpowiednie zestawy izolacyjne, dołączane do okien.

Jak obrobić okna dachowe na zewnątrz.

Ważne jest odpowiedni dobór kołnierza do rodzaju pokrycia dachowego. Inny rodzaj kołnierza stosuje się do dachówki, inny do blachy itd.
Producenci okien oferują szeroką gamę kołnierzy dachowych, wystarczy znać model okna i rodzaj pokrycia dachowego.Żeby jednak klient był zadowolony potrzebna jest atrakcyjna obróbka okna od wewnątrz.

Okna dachowe obróbka

Jak obrobić okna dachowe, żeby oprócz właściwości termoizolacyjnych, były ozdobą domu?
Dość wdzięcznym materiałem do wykończania wnęk okiennych są płyty kartonowo gipsowe. Rozmieszcza się je na stelażu z profili stalowych. Nie przykręca się ich do ramy okna a szczelinę między oknem a płytą wypełnia się odpowiednią spoiną akrylową.
Często do okna dachowe obróbka, wykorzystuje się szpalety, czyli gotowe elementy wykonane z płyt laminowanych. Są ładne, łatwe w utrzymaniu czystości i proste w montażu. Jest to sposób atrakcyjny, choć droższy od płyt kartonowo gipsowych.