Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Ze świata |

Zalety i wady nowofunlandów

Psy tej rasy należą do największych na świecie. Są to przede wszystkim psy towarzyszące lub wystawowe. Mają wiele dobrych cech, ale ich gigantyczny rozmiar i potencjał problemów zdrowotnych są czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie. Jeśli chcesz mieć wyluzowanego, cierpliwego psa, przygotuj się na wiele wysiłku włożonego w szkolenie, gdy przyniesiesz go do domu.

Nowofundland jest spokojny, słodki i przyjazny, szczególnie w stosunku do dzieci, ale może być również psem obronnym, jeśli sytuacja tego wymaga. Chociaż nie jest pracoholikiem jak niektóre psy, lubi aktywność, zwłaszcza pływanie. Jest również doskonałym towarzyszem dla wędrowca lub turysty z plecakiem i jest również psem terapeutycznym.

Jak wszystkie szczeniaki, nowofundlandy uwielbiają gryźć i żuć, a ze względu na swój rozmiar mogą wyrządzić wiele szkód. Nie pozwalaj im biegać po domu, dopóki nie osiągną godnej zaufania dojrzałości. Zadbaj o zajęcie szczeniaka szkoleniami i zabawą. Znudzony szczeniak to destrukcyjny szczeniak.

Nie można zapominać, że jest to gigantyczna rasa. W okresie dojrzałości waży od 45 do nawet 75 kilogramów. Rasy olbrzymie mogą cierpieć na poważne problemy ortopedyczne – zwłaszcza jeśli nie są ostrożnie hodowane lub pochodzą od nieodpowiedzialnych hodowców, a ich życie jest na ogół krótsze niż mniejszych psów. Jeśli ci to nie przeszkadza, nowofundland może być twoją ulubioną rasą.