Woda strukturalna. Jakie ma właściwości oraz jak powstaje woda strukturalna?
Woda, to nieodłączny element, z którego składa się organizm człowieka. Jej przyjmowanie, korzystnie wpływa na nawilżenie skóry, zahamowanie etapów starzenia oraz oczyszczenie organizmu z toksyn, które dostają się wraz z oddychaniem lub podczas przyjmowania posiłków.
Choć woda, zwłaszcza ta dopicia najczęściej kojarzy się z butelką, która powszechnie dostępna jest w każdym sklepie, coraz więcej osób przekonuje się do wody strukturalnej.
Czym jest woda strukturalna? Skąd pochodzi i dlaczego jest lepsza od tej, powszechnie dostępnej?
Wodą strukturalną nazywa się ciecz, która powstała w naturalny sposób, między innymi poprzez skraplanie. Uważa się, że jest ona bezpieczniejsza, gdyż jej obieg, odbywa się w naturalnym środowisku, czyli woda opada na ziemię w postaci opadu, następnie trafia do zbiornika wody, gdzie skrapla się, stając się dobrze przyswajalną dla organizmu cieczą.
Woda ta jest bezpieczna, gdyż pozbawiona jest toksyn oraz doskonale rozpuszcza składniki pokarmowe w organizmie, zużywając w tym celu zdecydowanie mniej energii. Zwolennicy tej wspaniałej wody, korzystają ze specjalnych urządzeń, które zamieniają zwykłą, płynącą w kranie wodę, w drogocenną wodę strukturalną, o wspaniałych właściwościach leczniczych.
Jeśli nie posiadasz takowego urządzenia, a zależy Ci na pozyskaniu wody strukturalnej, możesz w łatwy sposób wykonać ją domowym sposobem. Wystarczy przegotowaną wodę zamrozić, a następnie pozwolić jej odparować. Taki proces filtracji pozwoli, aby woda zamieniła się w zdrową i smaczną wodę strukturalną.
Najnowsze komentarze