Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Ze świata |

Jak sobie radzić z rozdwojonymi końcówkami włosów?

Rozdwojone końcówki mogą siać spustoszenie w zdrowiu i wyglądzie włosów. Ale na szczęście jest mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec rozdwajaniu się włosów. Oto kilka wskazówek i sztuczek, które możesz wypróbować.

Sposoby na rozdwojone końcówki

Regularnie przycinaj włosy. Twoje włosy ulegają zniszczeniu za każdym razem, gdy je myjesz i czeszesz – powoduje to rozdwajanie końcówek. Jak więc często należy przycinać włosy? Najlepiej jest wykonywać strzyżenie damskie Kraków regularnie co 2-3 miesiące.Ogranicz użycie narzędzi do stylizacji na gorąco. Regularne używanie narzędzi do stylizacji na gorąco, takich jak suszarki, prostownice i lokówki, pozbawia włosy wilgoci i pozostawia je suche, łamliwe i podatne na rozdwajanie. Dlatego unikaj ich używania tak często, jak możesz, a kiedy ich używasz, najpierw nałóż na włosy środek chroniący przed ciepłem. Nie myj włosów codziennie i unikaj gorącej wody, ponieważ robienie jednej lub obu tych rzeczy może pozbawić włosy naturalnych olejków, odwodnić je i osłabić. Delikatnie osuszaj włosy. Energiczne pocieranie wilgotnych włosów ręcznikiem może spowodować intensywne uszkodzenia i rozdwajanie końcówek. Zamiast tego owiń włosy ręcznikiem z mikrofibry, aż wchłoną cały nadmiar wody i pozwól im wyschnąć na powietrzu.

Rozdwojone końcówki mogą być wyjątkowo brzydkie. Ale to nie znaczy, że nie możesz się ich pozbyć. Przycinaj włosy regularnie i stosuj powyższe wskazówki, a rozdwojone końcówki wkrótce przestaną być Twoim problemem.