Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2019 in Ze świata |

Jaki certyfikat językowy uzyskać z zaawansowanym angielskim?

Czy słyszałeś już o certyfikatach językowych dotyczących języka angielskiego? Jakie znasz? Może jakiś już posiadasz. Jakie są Twoje doświadczenia? Jeśli nie posiadasz żadnego certyfikatu, to może warto się nad tym zastanowić. Czy warto spróbować? Dziś przeczytasz o jednym z nich.

Jaki certyfikat dla osób z angielskim zaawansowanym?

Nie każdy certyfikat mówi o tym samym. Dla każdego poziomu biegłości językowej możemy uzyskać inny rodzaj certyfikatu. Dlaczego? Pozwala to rozróżnić już po samej nazwie, jaki poziom znajomości języka reprezentujemy. Im wyższe nasze umiejętności, tym oczywiście jest lepiej. Jeśli potrafisz bardzo dobrze używać języka angielskiego, to prawdopodobnie dla Ciebie właśnie jest certyfikat CAE Advanced . Jest to właśnie ten rodzaj certyfikatu, który odpowiada umiejętnościom posługiwania się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym. Jego oznaczeniem literowym jest C1. Jest to przedostatni z certyfikatów jakie możesz uzyskać. Najwyższy jest na poziomie C2. Warto jednak zaznaczyć, że ten certyfikat jest bardzo znaczący. Uznają go w większości firmy międzynarodowe, ale również nawet prestiżowe uczelnie wyższe. Taki certyfikat to dokument, który potwierdza, że nasza wiedza jest już naprawdę bardzo dobra.

Jak wygląda egzamin?

Aby uzyskać certyfikat CAE Advanced oczywiście należy zdać egzamin. Jak wygląda? Składa się z czterech części – słuchanie, czytanie, pisanie i mowa. Z każdej części dostajemy zadania do wykonania. Nasze umiejętności są bardzo szczegółowo sprawdzane, dlatego też ten certyfikat jest wysoko ceniony. Oczywiste jest, że jeśli go uzyskujemy, to nasza wiedza jest naprawdę na świetnym poziomie.

Po co nam taki certyfikat?

Certyfikat warto posiadać ze względów praktycznych. Przede wszystkim, jeśli chcemy udokumentować nasze umiejętności, na przykład składając się o pracę, to do naszego CV możemy dołączyć certyfikat. Pracodawca widzi, że profesjonalnie podchodzimy do rekrutacji, a także ma potwierdzenie, że nasze umiejętności językowe rzeczywiście są na wysokim poziomie.
Jeśli nie posiadasz jeszcze certyfikatu, to wiedz, że naprawdę warto go uzyskać. Może i Ty się na to zdecydujesz?