Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 1, 2017 in Ze świata |

Alkaloidy są zdrowe? Sprawdźmy to na przykładzie herbaty.

Napary spożywane każdego dnia zwykle mają za zadanie pobudzić umysł. Zwłaszcza te, które pijemy z samego rana. Warto jest zamiast soku owocowego lub mleka jako pierwszy poranny napój wypić herbatę, gdyż alkaloid w herbacie wpływa orzeźwiająco.

Innymi słowy, kofeina/teina zawarta w liściach zielonej herbaty to doskonały zamiennik dla czarnej kawy. Zdecydowanie jest to delikatniejszy napar dla osób o nieco wrażliwszych żołądkach, przy czym wcale nie muszą rezygnować z dawki kofeiny. Dla każdego, komu zdrowa dieta nie jest obojętna, zawarty w herbacie ten składnik będzie bliższy, niż spożywanie kolorowych napojów zawierających ten pobudzający składnik. Poza tym, pijąc herbatę, uzyskujemy szereg bogatych właściwości rewelacyjnie wpływających na cały organizm oraz ciało. Chcąc otrzymać energię do pracy lub nauki, dodatkowo możemy przyczynić się swojemu zdrowiu, samopoczuciu, a także poprawić wygląd.

Oczywiście alkaloid w herbacie i jego intensywność uzależniony jest od rodzaju liści. Wpływ na to ma kraj pochodzenia herbaty, a także pora, w której była zbierana i suszona. Rzecz jasna zielona herbata ma także różne gatunki i odmiany.