Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 3, 2019 in Remonty i budowa |

Podłoga – jak nie drewniana, to jaka?

Wybór odpowiedniej podłogi Poznań do mieszkania jest bardzo ważny. Jeśli podejmiemy odpowiednią decyzję, nie będziemy musieli martwić się jej odnawianiem, a sprzątanie będzie dziecinnie proste. Wiele osób decyduje się na podłogi drewniane, ale nie da się ukryć, że jest to dosyć droga opcja. Na co jeszcze możemy się zdecydować?

Podłogi winylowe

Podłoga winylowa do złudzenia przypomina drewniany parkiet, ale jest od niego znacznie bardziej wytrzymała. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które zyskuje na popularności w ostatnich latach. Chodzi się po nich bardzo cicho i są odporne na wszelkie zniszczenia. W dodatku, decydując się na taką podłogę nie będziemy musieli martwić się wilgocią czy zabrudzeniami. Dlatego też dobrym pomysłem będzie postawienie na taką podłogę w kuchni lub łazience. Mycie jej jest bardzo proste i nie będziemy do tego potrzebowali specjalnych środków do konserwacji, jak w przypadku prawdziwego drewna.

Podłoga z żywicy

Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które w przeszłości było stosowane głównie w halach przemysłowych oraz magazynach. Ten materiał jest bardzo wytrzymały, a utrzymanie go w czystości nie powinno sprawić nam problemów. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie nie jest tanie, ale za to z pewnością warte swojej ceny. Podłogi wykonane z żywicy sprawdzą się w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach. Dają one błyszczące wykończenie, więc będą idealne do małych pomieszczeń. Ten efekt sprawi, że pokój będzie wydawał się znacznie większy.

Podłogi z kamienia

Idealna do mieszkania w stylu rustykalnym lub śródziemnomorskim. Świetnie sprawdzi się w lato, bo zapewni miły chłód. Możemy zastosować ją w łazience lub w kuchni, bo czyszczenie jej z zabrudzeń jest bardzo proste. Jest ona też bardzo trwała. Nie mniej jednak, w zimę możemy mieć z nią problem, dlatego warto będzie zastanowić się nad ogrzewaniem podłogowym. Dzięki niemu nasza podłoga nie będzie wydzielała zimna kiedy tego nie chcemy.