Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 15, 2020 in Remonty i budowa |

System kontroli dostępu – jaki wybrać?

System kontroli dostępu to nic innego, jak elektroniczny system zabezpieczający przed nieuprawnionym dostępem do określonych miejsc w obiekcie. Z najnowocześniejszymi produktami w dziedzinie zabezpieczeń warto zapoznać się na stronie https://www.alkam-security.pl/. Firma cieszy się ogromnym zaufaniem klientów, ponieważ ma wieloletnie doświadczenie w imporcie i dystrybucji elektronicznych urządzeń z zakresu telewizji przemysłowej, systemów alarmowych, kontroli dostępu i automatyki budynku.

Nie wiesz, jaki system kontroli dostępu wybrać? Postaw na produkty sprawdzonych producentów, na przykład marki Satel Acco. Mowa tu o wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania systemu elementach, takich jak kontrolery przejścia, terminale, urządzenia systemowe, transpondery, obudowy i akcesoria.

Zalety urządzeń systemu kontroli dostępu

Systemami kontroli dostępu powinny być zainteresowane przede wszystkim instytucje chcące prowadzić nadzór nad przemieszczaniem się osób na obszarze objętym ochroną. System wdrożony w firmie umożliwia określenie zasad dostępu poszczególnym pracownikom do określonych pomieszczeń.

Systemy kontroli dostępu poprawiają poziom bezpieczeństwa w szkołach, ograniczają wstęp osób niepożądanych na teren placówki, jak również uniemożliwiają uczniom opuszczanie szkoły poza wyznaczonymi godzinami.

I wreszcie system ten to idealne rozwiązanie dla szpitali, urzędów czy innych budynków użyteczności publicznej, gdzie umożliwia pracownikom dostęp do miejsc, które są przeznaczone wyłącznie dla konkretnego personelu.

Najczęściej wykorzystywanym sposobem autoryzacji w systemach kontroli dostępu są karty zbliżeniowe, ale też hasła, które użytkownicy wpisują przy pomocy klawiatury na terminalu. Istnieje możliwość zastosowania obydwu metod równocześnie, co jest gwarancją najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wygody.

Firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie systemu kontroli dostępu również w celu rejestracji czasu pracy pracowników. Dzięki specjalnym modułom system odróżnia przejścia służbowe od prywatnych i rejestruje czas pozostawania pracowników na terenie firmy.